Virgan

Virgan

Virgan je liek, ktorý sa používa na liečbu niektorých povrchových vírusových infekcií oka. Patrí do skupiny chemoterapeutiká a jeho účinnou látkou je ganciklovir.


Princíp lieku Virgan

Ganciklovir blokuje množenie niektorých typov vírusov ako sú herpesvírusy a cytomegalovírusy.

Využitie

Virgan sa podáva pacientom s vírusovými zápalmi rohovky, ak sú ich potvrdeným pôvodcom herpesvírusy.

Podávanie

Virgan sa vyrába ako očný tekutý gél. Obvyklá dávka pre dospelých pacientov je 1 kvapka 3x až 5x denne. Maximálna doba liečby sú 3 týždne a liek nesmie byť aplikovaný bez odporúčania lekára.

Liek sa aplikuje tak, že sa opatrne odtiahne dolné viečko postihnutého oka. Potom sa miernym stlačením tuby kvapne jedna kvapka do vrecka, ktorá vznikla odtiahnutím dolného viečka, pričom sa pacient musí pozerať hore.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Bio a Raw potraviny

Tento liek ma len minimum nežiaducich účinkov, ktoré sú nezávažné. Najčastejším nežiaducim účinkom sú príznaky podráždenia oka (svrbenie, pálenie alebo začervenanie), to však po krátkej dobe vymizne. Menej často môže aplikácia gélu spôsobiť vznik zápalu rohovky.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Liek nie je určený pre pacientov, ktorý sú mladší ako 18 rokov. Okrem toho nie je vhodný pre dojčiace alebo tehotné ženy.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.