Vyliec.sk > Liek > Varilex

Varilex

VarilexVarilex je voľne predajný výživový doplnok, ktorý sa používa pri ochoreniach žíl dolných končatín. Jeho účinné látky sú hesperidín a diosmín.


Princíp doplnku Varilex

Diosmín a hesperidín sú bioflavonoidy – látky prírodného pôvodu, nerozpustné vo vode, preto sa ťažšie vstrebávajú v tráviacom trakte. Počas procesu mikronizácie sa čiastočky bioflavonoidov stávajú veľmi malými, čo uľahčuje ich vstrebávanie a zvyšuje účinnosť.

Obe látky účinkujú na steny krvných žíl, znižujú ich priepustnosť, zlepšujú odtok žilovej krvi z dolných končatín a navyše pôsobia ľahko protizápalovo.

Využitie

Doplnok je odporúčaný pri ochoreniach žíl dolných končatín ako je najmä žilová nedostatočnosť prejavujúce sa kŕčovými žilami, pocitom ťažkých nôh, opuchmi nôh a pod. Okrem toho je účinný aj pri hemoroidoch.

Podávanie

Varilex sa vyrába v podobe tabliet a jedna tableta obsahuje 450 mg diosmínu a 50 mg hesperidínu. Zvyčajná dávka pre dospelého človeka sú 1 až 2 tablety denneTabletu sa odporúča užívať s jedlom a zapiť dostatočným množstvom vody. 

Ide o výživový doplnok, a preto by sa nemal používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky stravy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Tento doplnok má len minimum nežiaducich účinkov, ktoré sú navyše prakticky vždy nezávažné. Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie.

Pozrite a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie výživové doplnky. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo!

Tento prípravok nie je určený pre pacientov, ktorí sú mladší ako 18 rokov. Okrem toho by ho nemali užívať ani ženy počas dojčenia alebo tehotenstva.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.