Rotinal

RotinalRotinal je voľne predajný výživový doplnok, ktorý je možné užívať pri niektorých formách cukrovky. Je to prírodný liek a obsahuje ako účinné zložky rastlinné extrakty (extrakt z ruže skalnej, pomarančovníka horkého, rozchodnice ružovej, mačacieho pazúra a lapacha červeného).

Princíp doplnku Rotinal


U extraktov zo spomínaných rastlín je popisovaný priaznivý efekt na udržiavanie normálnej hladiny cukru v krvi, hladiny cholesterolu v krvi a ďalších tukov.

Ďalej je popisované zníženie inzulínovej rezistencie – odolnosti tkanív voči účinku inzulínu.

Využitie

Rotinal sa môže užívať ako doplnok v rámci celkového prístupu k pacientom s cukrovkou, ideálne cukrovkou 2. typu. Môže byť teda užívaný buď preventívne, alebo navyše k štandardnej liečbe cukrovky, ktorú vedie lekár.

Rotinal je vhodný pre diabetikov či osoby so zvýšenou alebo hraničnou hladinou cukru v krvi.

Vhodný je aj pre osoby s poruchou glukózovej tolerancie. Jeho využitím by nemala byť náhrada liekov, určené na priamu liečbu cukrovky.

Podávanie

Rotinal sa vyrába v podobe tabliet a bežná dávka pre dospelého človeka sú 2 tablety užité 2x denne.

Liek je veľmi dobre znášaný, je 100% prírodný a nie je návykový. Preto je možné ho užívať dlhodobo, čo zlepšuje účinok liečby.

Už po 4 týždňoch môžu byť badané pozitívne účinky. Kapsule sa majú užívať najlepšie po jedle a majú sa zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Jedna kapsula obsahuje extrakt ruže skalnej (150 mg), extrakt pomaranča divokého (100 mg), extrakt rozchodnice ružovej (50 mg), extrakt lapacha červeného (100 mg) a extrakt mačacieho pazúra (150 mg).

Nevýhody

Rotinal nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky. Ak sa u pacienta nejaké nežiaduce účinky objavia, nie sú závažného charakteru a pacient sa nemusí počas liečby obávať o svoje zdravie.

Medzi najčastejšie patria tráviace ťažkosti.

U citlivejších pacientov nemožno vylúčiť alergické reakcie. Je však dôležité povedať, že ide o doplnok stravy, ktorý sa môže užívať preventívne alebo doplnkovo v rámci liečby cukrovky spolu s režimovými opatreniami (diétou), prípadne spolu s perorálnymi antidiabetikami, alebo inzulínom.

Je však neprípustné niektorý z týchto liekov svojvoľne vysadiť a nahradiť ich Rotinalom, to by mohlo pacienta ohroziť!

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button