Regevit

RegevitRegevit je voľno predajný výživový doplnok. Je to prírodný liek a jeho účinnou zložkou je extrakt z koreňa rastliny stavikrv mnohokvetý (polygonum multiflorum).

Princíp doplnku Regevit


Stavikrv je trváca bylina pochádzajúca z Číny. Extrakt z koreňa tejto byliny obsahuje veľké množstvo prírodných zlúčenín, u ktorých je popisované pozitívne pôsobenie na organizmus.

Okrem toho sa podieľajú na znižovaní škodlivého oxidačného stresu.

Využitie

Regevit je výrobcom odporúčaný pre celkové posilnenie organizmu a imunitného systému. Je odporúčaný ľuďom, ktorí trpia zvýšenou fyzickou aktivitou.

Podporuje regeneráciu celého tela a dodáva energiu.

Okrem toho je vhodný ľuďom v strese s vyššou psychickou záťažou. Jednoducho povedané, tento liek posilňuje ako psychické, tak aj fyzické zdravie organizmu. Tento liek má antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty sú látky, ktoré zabraňujú negatívnemu pôsobeniu voľných kyslíkových radikálov.

Kyslíkové radikály poškodzujú bunky v ľudskom tele, tým urýchľujú starnutie organizmu a spôsobujú degeneratívne a nádorové ochorenia (rôzne rakoviny).

Odvar z koreňa stavikrvy hojne využívajú atléti a majstri bojových umení v Ázii.

Podávanie

Regevit sa vyrába v podobe kapsúl a jedna kapsula obsahuje 20 mg účinnej látky. Bežná dávka pre dospelého pacienta je 3 až 5 kapsúl 2 až 3x denne.

Pri zvýšenej telesnej záťaži je denná dávka 3 až 5 kapsúl 3x denne. Pre optimálnu účinnosť sa odporúča užívať liek po dobu minimálne 2 až 3 mesiacov.

Kapsule sa užívajú v čase jedla a sú zapité dostatočným množstvom vody.

Nevýhody

Počas liečbe Regevitom sa pacient nemusí obávať o svoje zdravie, pretože liek zvyčajne nemáva vedľajšie účinky.

Ak sa objavia, potom sú navyše zriedkavé a prakticky vždy nezávažné. Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti (napr. nevoľnosť).

U citlivejších pacientov nemožno vylúčiť vznik alergickej reakcie, čo však platí pre všetky lieky a doplnky stravy.

Tento liek je doplnok stravy a nemal by slúžiť ako náhrada pestrej stravy. Regevit nie vhodný pre pacientov, ktorí sú mladší ako 15 rokov.

Okrem toho liečba týmto liekom sa neodporúča pacientkam, ktoré sú v období dojčenia alebo tehotenstva.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button