Neocide Spray

Neocide SprayNeocide Spray je voľne predajný prípravok, ktorý sa používa pri poraneniach kože. Účinnou zložkou prípravku sú zlúčeniny oktenidín a fenoxyetanol.

Princíp doplnku Neocide Spray


Aktívna látka obsiahnutá v prípravku po nanesení na postihnuté miesto vytvorí protektívnu vrstvu, ktorá chráni pred infekciami spôsobenými baktériami a mikroskopickými kvasinkovými plesňami.

Film napomáha vytvoriť ideálne vlhké prostredie vhodné pre hojenie a obmedzuje možnosť prieniku ďalšej kontaminácie do miesta poranenia.

Vďaka tomu môžeme povedať, že má dezinfekčné protibakteriálne pôsobenie a hubí celý rad škodlivých mikroorganizmov.

Účinok doplnku začne už po 30 sekundách od jeho použitia. Podstatné je, že tento účinok trvá pomerne dlho.

Využitie

Neocide Spray sa používa na všeobecnú dezinfekciu pokožky a to aj pokožky hlavy či slizníc ústnej dutiny.

Možné je tiež použitie aj na dezinfekciu oblastí intímnej hygieny. Roztok očistí okolie raniek, vyhubí baktérie a tým urýchli regeneráciu pokožky a hojenie rán.

Najčastejšie sa používa na ošetrenie rôznych poranení ako sú škrabance, odreniny, rezné rany, rany po bodnutí hmyzom a popáleniny.

Okrem toho nesmieme zabudnúť, že je účinný aj na ošetrenie dermatitíd (napr. akné). Taktiež jeho využitie nájdeme aj pri dezinfekcii pokožky pred alebo po chirurgickom zákroku.

Podávanie

Neocide Spray sa ako sprej aplikuje lokálne na okrsky poranenej kože a na okraje rán. Ošetrené miesto je možné prekryť vhodnou náplasťou alebo obväzovým materiálom.

Aplikáciu je možné opakovať viackrát počas dňa až do zhojenia rany. Pre výbornú znášanlivosť s tkanivami je možná dlhodobá aplikácia.

Sprej by sa nemal dostať do kontaktu so sliznicami, väčšími otvorenými ranami a očami. Okrem toho neslúži na vnútorné použitie.

Tento doplnok je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, deti, diabetikov aj pacientov s oslabenou imunitou.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj liečebné doplnky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Neocide Spray nemáva vážne nežiaduce účinky, po aplikácii na kožu môže však spôsobiť podráždenie kože alebo miestnu alergickú reakciu (bolesť, pálenie a svrbenie kože).

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button