Lacidofil

LacidofilLacidofil je prípravok patriaci medzi probiotiká, ktorý je odporúčaný ľuďom s tráviacimi ťažkosťami. Účinnou zložkou preparátu sú živé mikroorganizmy patriace do skupiny laktobacilov.

Princíp


Laktobacily tvoria dôležitú súčasť prirodzenej črevnej mikroflóry (novo označované ako črevný mikrobiom), ktorá napomáha udržať v čreve rovnováhu, tvorí viacero dôležitých metabolických produktov a hlavne bráni premnoženiu škodlivých baktérií.

Využitie

Tento liek podávame ľuďom s rôznymi tráviacimi ťažkosťami ako sú infekčné hnačky, plynatosť a celkové pocity zlého trávenia.

Ďalšou vhodnou indikáciou je liečba antibiotikami, kedy Lacidofil pomáha redukovať poškodenie črevnej mikroflóry účinkom antibiotika.

Podávanie

Prípravok sa vyrába v podobe kapsúl a bežná dávka pre dospelého človeka sú 1-3 tobolky denne. Liečba u akútnych hnačiek zvyčajne trvá len niekoľko dní.

Nevýhody

Liek má len minimum vedľajších účinkov a okrem veľmi neurčitých tráviacich ťažkostí sa môžu teoreticky vyskytnúť ľahké alergické reakcie.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/lacidofil

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button