Deltyba

DeltybaDeltyba je liek, ktorý patrí medzi lieky proti tuberkulóze (antituberkulotiká). Jeho účinnou zložkou je zlúčenina delamanid.


Princíp

Delamanid komplexne pôsobí proti rastu a množeniu baktérií tuberkulózy (mykobaktérie). Jedným z dôležitých mechanizmov účinku je narušenie syntézy kyseliny mykolové, ktorá je dôležitou súčasťou bunkovej steny týchto baktérií.

Využitie

Deltyba je v kombinácii s ďalšími liekmi využívaná pri terapii rôznych foriem tuberkulózy (pľúcnych aj mimopľúcnych).

Liek sa nepodáva každému pacientovi s tuberkulózou a je rezervovaný skôr pre prípady, kde sú baktérie odolné voči bežnejšie podávaným antituberkulotikám.

Podávanie

Vyrába sa v podobe tabliet o sile 50 miligramov a bežná dávka pre dospelého človeka je 100 miligramov lieku 2x denne. Podávať liek bez odporúčania špecialistu je zakázané, liečba patrí len do rúk pracovísk špecializovaných na liečbu TBC.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Nevýhody

Môže vyvolať tráviace ťažkosti, motanie hlavy a tras končatín. Vylúčiť nemožno ani vznik alergickej reakcie, toto riziko je našťastie relatívne nízke.

Bio a Raw potraviny

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.