Degasin

DegasinDegasin je voľne predajný výživový doplnok, ktorý využívame pri niektorých tráviacich ťažkostiach. Účinná látka lieku sa volá simetikon (simethicon).


Princíp

Simetikon mení vlastnosti plynu v črevách (povrchové napätie bublín plynu) a uľahčuje jeho vstrebávanie z tráviaceho traktu.

Využitie

Už z vyššie uvedeného je jasné, že hlavnou indikáciou prípravku je plynatosť a nadúvanie, ktoré spôsobujú nafúknutie brucha a súvisiace tráviace ťažkosti. Simethicon spôsobí subjektívne úľavu a odchod črevných plynov.

Podávanie

Vyrába sa v podobe toboliek a bežná dávka pre dospelého človeka sú 1-2 tobolky užité po každom väčšom jedle. Novo existuje aj prípravok Degasin 2Go, ktorý sa vyrába v podobe cmúľacích pastiliek, ktoré sa nemusia zapíjať vodou.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha, alebo si kúpte prípravok na dezinfekciu rúk. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo!

Nevýhody

Tento liek nemá žiadne výrazné nežiaduce účinky. Po jeho požití samozrejme nemožno vylúčiť zhoršenie tráviacich ťažkostí, alebo alergické reakcie, to však platí pre prakticky akýkoľvek liek.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.