Vyliec.sk / Liek / Degasin

Degasin

DegasinDegasin je voľne predajný výživový doplnok, ktorý využívame pri niektorých tráviacich ťažkostiach. Účinná látka lieku sa volá simetikon (simethicon).


Princíp

Simetikon mení vlastnosti plynu v črevách (povrchové napätie bublín plynu) a uľahčuje jeho vstrebávanie z tráviaceho traktu.

Využitie

Už z vyššie uvedeného je jasné, že hlavnou indikáciou prípravku je plynatosť a nadúvanie, ktoré spôsobujú nafúknutie brucha a súvisiace tráviace ťažkosti. Simethicon spôsobí subjektívne úľavu a odchod črevných plynov.

Podávanie

Vyrába sa v podobe toboliek a bežná dávka pre dospelého človeka sú 1-2 tobolky užité po každom väčšom jedle. Novo existuje aj prípravok Degasin 2Go, ktorý sa vyrába v podobe cmúľacích pastiliek, ktoré sa nemusia zapíjať vodou.

Nevýhody

Tento liek nemá žiadne výrazné nežiaduce účinky. Po jeho požití samozrejme nemožno vylúčiť zhoršenie tráviacich ťažkostí, alebo alergické reakcie, to však platí pre prakticky akýkoľvek liek.

Degasin
5 (99.26%) 27 hlasov

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.