Vyliec.sk > Choroby > Frotérstvo

Frotérstvo

Frotérstvo Frotérstvo je sexuálna úchylka (porucha voľby sexuálneho objektu), ktorá sa prejavuje vznikom sexuálneho vzrušenia pri úzkom telesnom kontakte. Aké sú príčiny tejto úchylky, ako sa prejavuje a ako ju liečiť? Všetko sa dozviete v nasledujúcom článku.

Príčiny frotérstva


Príčina frotérstva je nejasná, nikto zatiaľ neurčil dôvod, prečo niektorí ľudia touto úchylkou trpia. Dodajme že, frotérstvo je výrazne častejšie u mužov ako u žien.

Prejavy

Choroba sa prejavuje túžbou dotýkať sa a trieť sa o iné osoby, čo vedie k erotickým fantáziám, sexuálnemu vzrušeniu a prípadne i vyvrcholeniu. Obľúbeným cieľom frotérov sú preplnené prostriedky hromadnej dopravy, koncerty a ďalšie miesta, kde sa ľudia nechtiac dostávajú do tesného fyzického kontaktu. Cieľom sú anonymné osoby, ktoré s úzkym telesným kontaktom nie sú uzrozumené a nesúhlasia s ním. Ak nie je táto choroba spojená s ďalšími závažnejšími sexuálnymi úchylkami, možno ju považovať skôr za obťažujúcu než za nebezpečnú.

Diagnostika

Diagnózu frotérstva môže na základe príznakov stanoviť psychiater zaoberajúce sa diagnostikou sexuálnych porúch.

Pozrite si a využite aktuálne špeciálne akcie Dr.Max – až do výšky – 40%!

Liečba

V prípade potreby možno liečiť osoby s frotérstvom pomocou dlhodobej psychoterapie, v určitých prípadoch sa môžu zvážiť aj lieky tlmiace sexuálny pud.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/froterstvi

MUDr. Jiří Štefánek

Článok je prevzatý po dohode od autora MUDr. Jiří Štefánek.

Najnovšie články od MUDr. Jiří Štefánek (zobraziť všetky)

    Použité zdroje: základné zdroje textu

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.