Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Frotérstvo

Frotérstvo Frotérstvo je sexuálna úchylka (porucha voľby sexuálneho objektu), ktorá sa prejavuje vznikom sexuálneho vzrušenia pri úzkom telesnom kontakte. Aké sú príčiny tejto úchylky, ako sa prejavuje a ako ju liečiť? Všetko sa dozviete v nasledujúcom článku.

Príčiny frotérstva


Príčina frotérstva je nejasná, nikto zatiaľ neurčil dôvod, prečo niektorí ľudia touto úchylkou trpia. Dodajme že, frotérstvo je výrazne častejšie u mužov ako u žien.

Prejavy

Choroba sa prejavuje túžbou dotýkať sa a trieť sa o iné osoby, čo vedie k erotickým fantáziám, sexuálnemu vzrušeniu a prípadne i vyvrcholeniu.

Obľúbeným cieľom frotérov sú preplnené prostriedky hromadnej dopravy, koncerty a ďalšie miesta, kde sa ľudia nechtiac dostávajú do tesného fyzického kontaktu.

Cieľom sú anonymné osoby, ktoré s úzkym telesným kontaktom nie sú uzrozumené a nesúhlasia s ním.

Ak nie je táto choroba spojená s ďalšími závažnejšími sexuálnymi úchylkami, možno ju považovať skôr za obťažujúcu než za nebezpečnú.

Diagnostika

Diagnózu frotérstva môže na základe príznakov stanoviť psychiater zaoberajúce sa diagnostikou sexuálnych porúch.

Liečba

V prípade potreby možno liečiť osoby s frotérstvom pomocou dlhodobej psychoterapie, v určitých prípadoch sa môžu zvážiť aj lieky tlmiace sexuálny pud.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/froterstvi

Najnovšie články od MUDr. Jiří Štefánek (zobraziť všetky)

    Použité zdroje: základné zdroje textu

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

    Back to top button