Štúdie a zaujímavosti o alkohole

Voda ani jedlo po alkohole nezabránia opici

Mnoho ľudí si myslí že dostatočný prísun tekutiny/vody počas pitia alkoholu dokáže zabraniť nasledujúci deň opici. Iný si myslia že keď sa dosýta najedia po tom ako konzumovali alkohol, že im to tiež pomôže predchádzať opici. Ani jedna teórie ale nie je správna, dokazuje to kanadsko-holandský výskum.

Vypitie niekoľkých pohárov vody po konzumácii veľkého množstva alkoholu nezabráni opici a bolestiam hlavy, ktoré vás budú druhý deň trápiť. Pred opicou vás neochráni ani dodatočná konzumácia jedla. Vyplýva to podľa serveru BBC zo štúdie holandských a kanadských vedcov. Jediným spôsobom, ako opici zabrániť, je vraj piť menej alkoholu.

\“Čím viac (alkoholu) vypijete, tým je pravdepodobnejšie, že budete mať opicu,\“ uviedol hlavný autor štúdie Joris Verster. \“Pitie vody môže pomáhať proti smädu a suchu v ústach, ale neodstráni následné problémy, bolesť hlavy a nevoľnosti,\“ dodal.

Vedci v štúdii skúmali zvyky pri pití alkoholu u viac ako 800 študentov. Ich cieľom bolo okrem iného zistiť, akým spôsobom by sa dala opica zmierniť.

Ukázalo sa napríklad, že viac ako dve tretiny študentov v snahe o odvrátenie opice pijú pri konzumácii alkoholu tiež vodu a viac ako polovica pije ešte dodatočne vodu pred spaním. Viac ako polovica študentov sa snaží zabrániť opici tiež tým, že sa po pití alkoholu naje. Podľa štúdie však nič z toho na intenzitu opice nemá výraznejší vplyv.

Problémom pri boji proti opici je podľa Verstera skutočnosť, že vedci stále nepoznajú jej presné príčiny. \“Výskumy dospeli k záveru, že nejde iba o dehydratáciu organizmu.

Vieme, že to má niečo spoločné s imunitným systémom. Kým však nebudeme poznať skutočné príčiny opice, je nájdenie účinného prostriedku veľmi nepravdepodobné, \“povedal Verster.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button