Pomarančová koža

Pomarančová kožaPomarančová koža je nezávažný príznak, ktorý ženy nemajú moc v obľube. Ide totiž o kozmetický problém, ktorý je hlavným príznakom celulitídy. Celulitída je ochorenie, ktoré prevažne postihuje práve ženy. Každej žene záleží na tom, aby bola krásna, a preto v tomto článku nájdeme odpovede na otázky ohľadom pomarančovej kože.

Príčiny pomarančovej kože


V úvode sme sa dozvedeli, že vznikom pomarančovej kože je práve celulitída. Príčina vzniku celulitídy je tuk, ktorý sa nachádza medzi kožou a svalom. Tuk ale sám o sebe nespôsobuje pomarančovú kožu.

Niektoré vlákna, ktoré spájajú kožu so svalom, sa totiž môžu stiahnuť a iné nie. Vlákna donútia tuk zmeniť povrch pokožky (nerovnomerné hromadenie tuku), a preto vzniká pomarančová koža.  Tieto vlákna môže ovplyvňovať hneď niekoľko faktorov, napríklad porucha cirkulácie krvi alebo zadržiavanie vody.

Prírastok hmotnosti môže celulitídu zhoršiť, ale niektorí ľudia, ktorých váha je primeraná, majú aj tak celulitídu. To môžeme dať za vinu práve génom.

Dedičnosť zohráva v celulitíde najväčšie riziko. Starnutie môže taktiež prispieť k pomarančovej kože. Rovnako tak aj životný štýl bez pohybu. Dosť často môže abnormálna hladina hormónov spôsobiť zmenu povrchu vašej pokožky.

Medzi takéto situácie môžeme zaradiť tehotenstvomenopauzu a užívanie hormonálnej antikoncepcie.

Diagnostika

Presnú diagnózu vykoná lekár na fyzickom vyšetrení. Môžete si aj doma vyskúšať, či máte začiatočnú fázu celulitídy. Stačí, keď dvoma prstami zmačknete kožu na stehne.

Ako liečiť pomarančovú kožu

Pomarančová koža sa začne prejavovať pomerne pomaly. Zo začiatku nemusí byť vidno nič, ale ak zmačknete kožu stehna, môžete si povšimnúť nejaké abnormality pokožky.

Ak sú už nerovnosti vidno aj bez mačkania, liečba ešte bude úspešná.

Na to postačia špeciálne krémy, zdravý životný štýl s dostatkom pohybu a zdravej stravy, masáže a sauna. V podstate sa pomarančová koža dlho lieči.

V prípade, že sú nerovnosti na pokožke hrubé, liečba už nemusí priniesť požadovaný efekt.

Kedy navštíviť lekára

Pomarančová koža nie je vážny zdravotný stav a liečba nie je potrebná. V skutočnosti mnohí lekári považujú celulitídu za normálny výskyt.

Ak máte obavy o vzhľad vašej pokožky, navštívte svojho lekára – dermatológa.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button