Urinal

UrinalUrinal je voľne predajný výživový doplnok, ktorý sa používa pri ochoreniach močových ciest. Jeho účinnými látkami sú koncentrovaný extrakt z brusníc veľkoplodých, výťažok zo zlatobyľa obyčajného a vitamín D.


Princíp doplnku Urinal

Brusnice veľkoplodé obsahujú viacero rastlinných zložiek, ktoré pri vylučovaní do moču majú efekt proti množstvu rozličných mikroorganizmov, uľavujú pri akútnych ťažkostiach pri infekcii močových ciest a znižujú riziko ich recidívy (recidíva = návrat ochorenia).

Zlatobyľ prispieva k normálnej funkcii vylučovania moču a pomáha udržiavať zdravý močový mechúr a dolné močové cesty.

Vitamín D podporuje správnu funkciu imunitného systému.

Využitie

Urinal je možné užívať pri infekciách močových ciest ako doplnok k antibiotikám a dostatočnému príjmu tekutín. Okrem toho je možné aj dlhodobé užívanie doplnku ako prevencia návratu infekcie.

Podávanie

Urinal sa vyrába v podobe kapsúl a sirupu. Vzhľadom k nižšiemu množstvu účinných zložiek sa odporúčajú až 3 kapsuly denne (na rozdiel od silnejšej verzii doplnku – Urinal Akut). V prípade sirupu je bežná dávka asi 15 mililitrov denne (cca 1 polievková lyžica sirupu).

Toto je výživový doplnok a nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky stravy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Tento doplnok nemá prakticky žiadne nežiaduce účinky. Podobne ako u všetkých ostatných liekov a doplnkov stravy nemožno však vylúčiť vznik tráviacich ťažkostí alebo alergickú reakciu.

Doplnok nie je vhodný pre deti, ktoré sú mladšie ako 12 rokov.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.