Reishi

ReishiReishi je súčasťou mnohých doplnkov stravy. Jedná sa o hubu, ktorá má slovenský názov Lesklokôrovka lesklá. Jej využitie nájdeme na celkové posilnenie organizmu.

Princíp liečiva Reishi


Lesklokôrovka lesklá je využívaná v tradičnej čínskej medicíne, kde sa udáva jej pomerne komplexný pozitívny účinok na ľudský organizmus vrátane zlepšenia energetického metabolizmu a zníženie hladiny cholesterolu v krvi.

Táto huba je výnimočná aj stimulačnými schopnosťami voči imunitnému systému. Znamená to, že dokáže zvýšiť imunitu aj preventívne a to môže pomôcť sa napríklad počas sezóny bežných ochorení udržať v dobrej kondícií.

Zďaleka to však nie sú jediné pozitívne účinky, keďže huba je známa napríklad aj v rámci podpornej liečbe rakoviny.

V alternatívnej medicíne je považovaná za dôležitý adaptogén, čo je zlúčenina zvyšujúce odolnosť ľudského organizmu proti vonkajšiemu stresu.

Využitie

Prípravky s obsahom Reishi sa odporúča užívať na celkové posilnenie organizmu, zvýšenie vitality, posilnenie imunity, potlačenie pocitu únavy a zlepšenie odolnosti voči fyzickému a psychickému stresu.

V hube sú obsiahnuté viaceré veľmi dôležité a významné účinné látky, ale napríklad aj niekoľko desiatok vitamínov a minerálov, aminokyseliny a rôzne druhy proteínov a látok podporujúcich našu vlastnú imunitu. Výsledkom je pozitívny účinok huby na ľudský organizmus.

Podávanie

Tento doplnok stravy sa vyrába v najrôznejších formách vrátane tabliet, kapsúl, či sáčkov. Presné dávkovanie závisí na konkrétnom prípravku.

Veľmi často nájdeme v potravinových doplnkoch kombináciu Reishi s ďalšími látkami (vitamíny, extrakty z iných rastlín, a pod.).

Prípravky s obsahom Lesklokôrovky lesklej sú výživové doplnky, a preto sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky stravy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Reishi prakticky nemáva nežiaduce účinky, aj keď sa úplne nedá vylúčiť vznik tráviacich ťažkostí alebo alergickej reakcie.

Tieto vedľajšie účinky sa však môžu objaviť u ktoréhokoľvek lieku alebo doplnku stravy.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button