Ra-Vit

Ra-Vit

Ra-Vit (Ravit) je voľno predajný výživový doplnok, ktorý obsahuje ako účinné zložky extrakt zo sladkého drievka, extrakt z rakytníka rešetliakového, extrakt z grapefruitu a niektoré vitamíny (vitamín B6, vitamín B9 a vitamín B12).

Ra-Vit a jeho princíp


Extrakt z vyššie spomínaných rastlín majú opisovaný pozitívny efekt na organizmus s podporou energetického metabolizmu, s urýchlením odstraňovanie škodlivín z tela a s potlačovaním škodlivého oxidačného stresu.

Prítomné vitamíny zo skupiny B sú okrem iného dôležité pre správnu krvotvorbu a dobrú funkciu nervového tkaniva.

Konkrétne pôsobenie extraktov z uvedených rastlín:

Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides, extrakt) priaznivo pôsobí na zníženú energiu, nízky tonus a únavu svalov, prirodzenú obranyschopnosť / imunitný systém, normálny stav pokožky, normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému a zlepšuje trávenie.

Sladké drievko (Glycyrrhiza glabra, extrakt) zlepšuje činnosť gastrointestinálneho systému a tým zlepšuje normálne trávenie.

Grapefruit (Citrónovník rajský, Citrus paradisi, extrakt zo zŕn a dužiny) zlepšuje prirodzenú obranyschopnosť a navodzuje fyziologickú mikrobiologickú rovnováhu tela.

Využitie

Ra-Vit je odporúčaný v rámci celkovej očisty a detoxikácie organizmu. Kombinovaný vitamínový a enzýmový prípravok je určený na odstránenie potravinového deficitu vitamínov nevyhnutných pre fyziologickú premenu homocysteínu (HCY) na neškodné metabolické látky.

V krátkosti možno povedať, že homocysteín je jednoduchá aminokyselina obsahujúca síru a od väčšiny aminokyselín sa líši tým, že nie je súčasťou bielkovinových molekúl, nie je prítomný v potrave a vzniká až v bunkách

Tým sa predpokladá blahodarný vplyv prípravku na kardiovaskulárny aparát.

Podávanie

Ra-Vit sa vyrába v podobe sirupovitej tekutiny. Bežná dávka pre dospelého človeka je 10 mililitrov sirupu 1-2x denne.

K lepšiemu efektu sa prípravok odporúča užívať dlhodobo (až 3 mesiace).

100 ml (20ml) sirupu obsahuje:

Vitamín B2 10 mg 2 mg 142% DDD, Vitamín B6 10 mg 2 mg 142% DDD, Kyselina listová 2 000 mikrogramov 400 mikrogramov 200% DDD, Vitamín B12 250 mikrogramov 50 mikrogramov 2 000% DDD (DDD – doporúčaná denná dávka).

Nevýhody

Ra-Vit má len minimálne vedľajšie účinky, ktoré sú navyše vzácne a prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno vznik alergickej reakcie na niektorú zo zložiek prípravku.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button