Kudzu

Kudzu

Kudzu je voľne predajný výživový doplnok, ktorý pochádza z čínskej tradičnej medicíny a je známy už po stáročia. Preparát obsahuje práškový koreň rastliny kudzu (Pueraria lobata) obohatený o extrakt z jej koreňa a je zdrojom rastlinných izoflavonoidov.

 

Princíp doplnku Kudzu


Kudzu je ázijská rastlina, ktorá obsahuje veľké množstvo prírodných zlúčenín.

U týchto zlúčenín je predpokladaný najmä účinok na očistenie organizmu a urýchlenie odstraňovanie škodlivín z tela.

Použitie

Tento výživový doplnok je odporúčaný v rámci celkovej očisty a detoxikácie organizmu.

Výrobcovia je popisovaný blahodarný efekt na tkanivo pečene, na celkové posilnenie organizmu a na zníženie chuti na alkohol, ktorý je zodpovedný za rad pečeňových chorôb.

Z toho dôvodu sa odporúča tento doplnok skúsiť ako podporný prostriedok pre abstinujúcich alkoholikov. Daný preparát tiež aktivizuje detoxikačné procesy v organizme.

Podávanie

Prípravok sa užíva v množstve 1 kapsula 1-2x denne počas jedla. Kapsuly sa prehĺtajú celé a zapijú dostatočným množstvom tekutín. Doba užívania sa odporúča skôr dlhodobejšie, aby bolo dosiahnuté lepšieho účinku (2-3 mesiace).

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nevhodné pre osoby alergické (precitlivené) na niektorú z látok uvedenú v zložení produktu.

Uskladňujte mimo dosahu malých detí.

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Chráňte pred vlhkosťou a priamym slnečným svetlom. Prípravok je nutné skladovať mimo dosahu detí.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento doplnok môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Tento liek má len minimálne vedľajšie účinky, ktoré sú navyše vzácne a prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno vznik alergickej reakcie na niektorú zo zložiek prípravku.

Zloženie prípravku

(v prepočte na dennú dávku 2 kapsule 996 mg): práškový koreň rastliny kudzu (Pueraria lobata) 690 mg, výťažok z koreňa rastliny kudzu (Pueraria lobata) so štandardizovaným obsahom 40% rastlinných izoflavonov 300 mg, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý 4,26 mg, želatína (obal kapsule) 1,5 mg.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button