Exadipin

ExadipinExadipin je voľne predajný výživový doplnok, ktorý je možné užívať pri niektorých formách cukrovky. Preparát obsahuje ako účinnú zložku extrakt z rastliny Salacia reticulata a vitamín D (presnejšie vitamín D3).

Princíp výživového doplnku Exadipin


Účinné látky prípravku fungujú v tenkom čreve ako prírodné inhibítory alfa-glukozidázy (Salacinol a Cotalanol).

Spomaľujú rozklad sacharidov na glukózu čím udržiavajú hladinu glukózy a zabraňujú jej extrémnym výkyvom.

Po jedle teda hladina glukózy kolíše omnoho menej ako bez užitia Exadipinu.

Tento výživový doplnok dokáže zároveň minimalizovať prebytky krvného cukru a zabraňuje jeho premene na tuk. Dlhodobé užívanie Exadipinu teda vedie k postupnej redukcii hmotnosti.

U prírodných látok obsiahnutých v spomínanom extraktu je výrobcom udávaný efekt na normalizáciu hladín krvného cukru a cholesterolu.

Vitamín D je dôležitý pre rad metabolických pochodov a správnu funkciu imunitného systému.

Použitie

Exadipin sa môže užívať ako doplnok v rámci celkového prístupu k pacientom s poruchami metabolizmu cukru a s cukrovkou (v takom prípade ideálne s cukrovkou 2. typu). Ide o potravinový doplnok a nie o liek.

Môže byť teda užívaný buď preventívne, alebo navyše k štandardnej liečbe cukrovky, ktorú vedie lekár.

Podávanie

Exadipin sa vyrába v podobe kapsúl a bežná dávka pre dospelého človeka sú 3 kapsule denne (1 kapsula pred väčším jedlom).

Kapsula sa zapíja dostatočným množstvom vody.

Tento preparát môže pacient užívať aj dlhodobo. Vedľajšie účinky neboli zistené. Je vhodný aj pre ľudí s vysokým krvným tlakom a zvýšenými hodnotami cholesterolu a triglyceridov v krvi.

Interakcia Exadipinu s inými liekmi nebola zistená.

Nevýhody

Exadipin nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky, aj keď po jeho požití nemožno vylúčiť tráviace ťažkosti, alebo alergickú reakciu.

Je však dôležité povedať, že ide o doplnok stravy, ktorý sa môže užívať preventívne, alebo doplnkovo v rámci liečby cukrovky spolu s režimovými opatreniami, diétou, prípadne spolu s perorálnymi antidiabetikami, alebo inzulínom.

Je však neprípustné niektorý z týchto liekov svojvoľne vysadiť a nahradiť ich Exadipinom, to by mohlo pacienta ohroziť!

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button