Elocom

ElocomElocom [elokom] je liek, ktorý býva predpisovaný kožnými lekármi. Účinnou zložkou lieku je zlúčenina mometazón (presnejšie mometazónfuroát).


Princíp

Mometazón patrí medzi kortikosteroidy a pri aplikácii na pokožku tlmí miestne zápalové procesy vrátane alergických prejavov.

Využitie

Predpisuje sa na liečbu celého radu neinfekčných kožných ekzémov a svrbivých a bolestivých kožných zápalov (solárna dermatitída po nadmernom oslnení, dermatitída po vystavení kože chemikáliám, a pod.). Dobrý efekt má liek aj na dlhšie trvajúce kožné alergické reakcie vrátane atopickej dermatitídy a na lupienku.

Podávanie

Elocom je treba obmedziť podľa presného doporučenia kožného lekára. Preparát sa vyrába v podobe kožnej masti, krému a kožného roztoku, ktoré sa nanášajú na postihnutú kožu 1x denne. Je odporúčané liečbu prevádzať po čo najkratšiu nutnú dobu.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha, alebo si kúpte prípravok na dezinfekciu rúk. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo!

Nevýhody

Tento liek môže pri dlhodobejšom podávaní poškodzovať kožu, spôsobiť jej pálenie, svrbenie, vysušenie, stenčenie a zníženie pigmentácie. V mieste aplikácie sa častejšie objavujú strie a zvyšuje sa riziko kožných infekcií.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.