Vyliec.sk > Choroby > Odstávajúce uši

Odstávajúce uši

odstávajúce ušiOdstávajúce uši alebo presnejšie povedané odstávajúce ušnice sú pomerne častým problémom, trpí ním niekoľko percent populácie. Z hľadiska fyzického zdravia v podstate nejde o chorobu. Skôr sa jedná o istú odchýlku od normy, ktorá však môže spôsobiť množstvo ťažkostí psychického rázu.

Ako odstávanie uší liečiť a ako tento stav diagnostikovať?

Príčiny odstávajúcich uší


Príčinou je vrodená porucha chrupavky lalokov, ktorá je nedostatočne zahnutá a kvôli tomu ušnice odstávajú. Veľkú úlohu zohráva aj genetická predispozícia.

Príznaky

Odstávajúce uši sú viditeľné na prvý pohľad. Nejde o závažný stav, ale ťažšie formy môžu byť kozmeticky nepríjemné a v mnohých prípadoch vedú k posmechu v detskom kolektíve. Dôsledkom sú poruchy socializácie, nadmerná úzkosť a nízke sebavedomie.

Pozrite si a využite aktuálne špeciálne akcie Dr.Max – až do výšky – 40%!

Diagnostika

Pacienta s odstávajúcimi ušami môže vyšetriť plastický chirurg, ktorý určí závažnosť stavu a prípadne zaistí vhodnú formu terapie.

Liečba

Odstávajúce uši sa riešia zákrokmi plastickej chirurgie. Zákrok je možné vykonať u detí aj u dospelých a to v miestnom znecitlivení alebo v celkovej anestéze (uspanie). Operačných riešení je viac, odborne ju označujeme ako otoplastika.

Odstávajúce uši

MUDr. Jiří Štefánek

Článok je prevzatý po dohode od autora MUDr. Jiří Štefánek.

Najnovšie články od MUDr. Jiří Štefánek (zobraziť všetky)

    Použité zdroje: základné zdroje textu

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.