UroMax

UroMaxUroMax je voľne predajný výživový doplnok, ktorý je obľúbený u ľudí s ochoreniami močových ciest. Existujú dve verzie prípravku – UroMax Brusnica (obsahuje koncentrovaný extrakt z brusníc kanadských) a UroMax Rapid (obsahuje naviac aj D-manózy a extrakt z medvedice lekárskej).

Princíp doplnku UroMax


Brusnice veľkoplodé obsahujú celý rad rastlinných zložiek (vitamíny, minerály, flavonoidy), ktoré pri vylučovaní do moču majú efekt proti rade mikroorganizmov, uľavujú pri akútnych ťažkostiach pri infekcii močových ciest a znižujú riziko ich recidívy (recidíva = návrat ochorenia).

Okrem toho sú brusnice silným prírodným antioxidantom, vďaka čomu pomáhajú chrániť bunky pred nežiaducimi účinkami voľných kyslíkových radikálov.

Voľné radikály vznikajú napr. pri zápale a poškodzujú organizmus.

Ostatné zlúčeniny obsiahnuté v prípravku Rapid majú podporný efekt.

Využitie

Tento prípravok je možné užívať pri infekciách močových ciest ako doplnok k antibiotikám a dostatočnému príjmu tekutín.

Okrem toho je možné aj dlhodobé užívanie doplnku ako prevencia návratu infekcie.

Podávanie

Doplnok sa vyrába v podobe tabliet a bežná dávka pre dospelého človeka sú 1-2 tablety denne. Tablety sa užívajú nezávisle od jedla a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny.

Jedna tableta formy Brusnica obsahuje 90 mg brusnicového extraktu. Jedna tableta formy Rapid obsahuje 400 mg D-manózy, 200 mg brusnicového extraktu a 50 mg extraktu z medvedice lekárskej.

Toto je výživový doplnok a nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky stravy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

UroMax nemá prakticky žiadne nežiaduce účinky. Podobne ako u všetkých ostatných liekov a doplnkov stravy nemožno však vylúčiť vznik tráviacich ťažkostí alebo alergickú reakciu.

Doplnok nie je vhodný pre deti, ktoré sú mladšie ako 3 roky.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button