Livostin

LivostinLivostin slúži na úľavu pri očných ťažkostiach spojených s alergickou reakciou na trávy, peľ, plesne, prach a iné. Účinná látka je levokabastín.

Princíp


Liek obsahuje benzalkóniumchlorid a propylénglykol, ktoré môžu vyvolávať podráždenie očí najmä u pacientov, ktorí nosia kontaktné šošovky.

Preto sa počas liečby neodporúča nosenie mäkkých kontaktných šošoviek. Livostin môže zmeniť sfarbenie kontaktných šošoviek.

Využitie

Livostin očná suspenzná instilácia sa používa na rýchlu a dlhotrvajúcu úľavu pri očných ťažkostiach ako sú pálenie, začervenanie, opuch a slzenie očí spojené s alergickou reakciou na trávy, peľ, plesne, prach a iné látky.

Podávanie

Dospelí a deti: 1 kvapka do každého spojovkového vaku 2-krát denne

Podľa potreby možno dávku zvýšiť na 1 kvapku 3 až 4-krát za deň. Liečba má pokračovať až do zlepšenia symptómov.

Pred každou aplikáciou treba fľaštičkou potriasť. Pacient čo najviac zakloní hlavu a stlačením fľaštičky sa kvapne jedna kvapka do vnútorného kútika oka.

Potom sa stiahne dolná mihalnica, pričom hlava zostane zaklonená, aby kvapky prenikli medzi dolnú časť oka a dolnú mihalnicu. Žmurknutím sa kvapky dostanú do celého oka.

Je potrebné dbať na to, aby sa fľaška nedotýkala oka, aby nedošlo ku kontaminácii fľaštičky.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj Livostin môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sú len ojedinelé.

Bezprostredne po použití sa môže objaviť prechodné ľahké lokálne podráždenie a zriedkavo aj alergická reakcia.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button