Acutil

AcutilAcutil je voľne predajný výživový doplnok, ktorý obsahuje ako účinné zložky extrakt z ginkgo biloby (ginko dvojlaločné), omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, fosfytidylserin a niektoré vitamíny (vitamín E, vitamín B9 a vitamín B12).

Princíp doplnku Acutil


Acutil je výživový doplnok obsahujúci nenasýtené omega-3 mastné kyseliny, Ginkgo biloba extrakt, fosfatidylserín, kyselinu listovú a vitamíny E a B12.

Extrakt z ginkgo biloby obsahuje veľké množstvo rastlinných látok, ktoré majú pozitívny vplyv na nervový a cievny systém.

Dôsledkom je zlepšenie nervových funkcií vďaka lepšiemu prekrveniu mozgu.

Omega-3 mastné kyseliny sú zložky membrán neurónových buniek, ktoré majú základnú úlohu pri spracovávaní informácií v mozgu.

DHA prispieva k udržaniu správnej funkcie mozgu. Množstvo DHA obsiahnuté v jednej kapsule Acutilu (250 mg) je dostačujúce na zabezpečenie požadovanej účinnosti.

Vitamín B12 prispieva k správnej funkcii nervového systému, k správnej látkovej premene homocysteínu a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Kyselina listová prispieva k správnej funkcii psychiky a podobne ako Vitamín B12 prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.

Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Fosfatidylserín je zložka bunkových membrán nervových a mozgových tkanív.

Použitie

Acutil je výrobcom odporúčaný k zlepšeniu prekrvenia tkanív vrátane mozgu, k zvýšeniu duševnej sviežosťou a podpore pamäti a ďalších mozgových funkcií.

Výrobok môžu užívať aj mladí ľudia vrátane študentov k zlepšeniu zapamätania si učiva.

Podávanie

Acutil sa vyrába v podobe kapsúl a zvyčajná dávka pre dospelého človeka sú 1-2 kapsule denne s jedlom alebo po jedle.

Kapsuly sa užívajú v celku a zapijú sa vodou alebo iným nealkoholickým nápojom. Pre lepší efekt sa odporúča dlhodobé užívanie.

Nevýhody

Tak ako všetky preparáty, aj tento výživový doplnok môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Acutil má len minimum vedľajších účinkov, ktoré sú navyše prakticky vždy nezávažné.

Niektorí používatelia môžu mať po požití preparátu tráviace ťažkosti a vylúčiť nemožno vznik alergickej reakcie na niektorú zo zložiek preparátu.

Upozornenie: Výživové doplnky sa nemajú používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Nie je určený pre deti.

Nie je vhodné prekračovať odporúčanú dennú dávku. Neužívať po dátume minimálnej trvanlivosti uvedenom na obale. Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí. Uchovávať pri teplote do 25°C.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button