Urostad

UrostadUrostad je liek, ktorý užíva mnoho mužov vyššieho veku s ochorením prostaty. Patrí do skupiny sympatolytiká a jeho účinnou zložkou je zlúčenina tamsulosín.

Princíp lieku Urostad


Po užití lieku a následne po jeho vstrebaní, začne účinná látka tamsulosín znižovať napätie vo svalovine močovej trubice a prostaty.

Uvoľnením svalov uľahčuje prietok moču močovou trubicou a uľahčuje močenie.

Využitie

Urostad sa podáva pri zväčšení prostaty na zmiernenie ťažkostí spojených s poruchou odtoku moču ako je časté nočné močenie, prerušovaný prúd moču a pocit nedokonalého vyprázdnenia.

Podávanie

Dávkovanie záleží na odporúčaní  lekára, čo je väčšinou urológ. Odporúčaná dávka je jedna kapsula denne.

Pre lepšiu efektívnosť liečby sa odporúča liek užívať po raňajkách alebo po prvom dennom jedle. Kapsuly sa prehĺtajú celé (nesmú sa lámať alebo drviť, pretože tým môže byť ovplyvnené pôsobenie prípravku) a sú zapité dostatočným množstvom vody.

Liek je viazaný na lekársky recept.

Nevýhody

Podobne ako všetky lieky, aj Urostad môže mať nežiaduce účinky, ktoré sa neprejavia u každého pacienta. Napriek tomu je liek pomerne bezpečný.

Zrejme najčastejším vedľajším účinkom sú závraty a slabosť.

Okrem toho sa u niektorých pacientov môžu objaviť bolesti hlavy, búšenie srdca alebo zníženie krvného tlaku.

Taktiež liek môže spôsobiť sexuálne problémy ako sú poruchy ejakulácie, ale aj spätná ejakulácia. Po užití tohto lieku nie je vylúčené, že sa u pacienta objavia tráviace ťažkosti ako je hnačka, zápcha, nevoľnosť alebo vracanie.

U citlivejších pacientov sa môžu prejaviť aj kožné alergické reakcie, ktorých príznaky sú vyrážka, žihľavkasvrbenie kože a opuchy tváre alebo hrdla.

Liek nie je vhodný pre pacientov trpiacich nízkym krvným tlakom, spôsobujúcim závraty, točenie hlavy alebo mdloby pri postavení zo sedu.

Taktiež liek nie je určený pre pacientov so závažným ochorením pečene, ale aj keď sú alergický na tamsulosín alebo inú zložku lieku.

Po užití lieku môže pacient riadiť a ovládať stroje iba ak sa cítite dobre, pretože liek môže spôsobiť točenie hlavy a závraty. Liečbu liekom Urostad môžu podstúpiť iba pacienti, ktorí dosiahli vek 18 rokov.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button