Vyliec.sk > Liek > Urifos

Urifos

UrifosUrifos je liek, ktorý sa používa na liečbu a prevenciu infekcií močového mechúra. Patrí do skupiny antibiotiká a jeho účinnou látkou je fosfomycín.


Princíp lieku Urifos

Fosfomycín je liečivo, ktoré dokáže narušiť štruktúru steny bakteriálnych buniek. Vďaka tomu bráni baktériám v množeniu a priamo ich zabíja (tzv. baktericídny účinok). Následkom je vyliečenie infekcie, ktorú spôsobovali tieto baktérie.

Využitie

Urifos je účinný proti rade baktérií, vylučuje sa z organizmu močom, a preto môže byť úspechom k liečbe a prevencii (predchádzanie) infekcií močového mechúra.

Podávanie

Veľkosť dennej dávky a dĺžka liečby závisia nielen na ošetrujúcom lekárovi, ale aj na závažnosti ochorenia. Urifos sa vyrába v podobe granúl vo vrecúšku, pričom jedno vrecúško obsahuje 3 gramy preparátu. Zvyčajná dávka pre dospelých je obsah 1 vrecúška denne.

Pozrite si a využite aktuálne špeciálne akcie Dr.Max – až do výšky – 40%!

Vrecúško sa otvorí, jeho obsah sa vysype do pohára vody a vypije. Liek užíva na lačný (prázdny) žalúdok večer pred spaním po vyprázdnení močového mechúra.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Liek má pomerne málo nežiaducich účinok a väčšina z nich sú nezávažné. Medzi najčastejšie patria bolesti hlavy, závraty, tráviace ťažkosti a infekcie ženských genitálií. Menej často môže užívanie lieku spôsobiť brnenie nôh a rúk, necitlivosť, hnačku, nevoľnosť, vracaniebolesť bruchavyrážkusvrbenie a únavu.

U citlivejších pacientov nie je vylúčený vznik alergickej reakcie – anafylaktického šoku, ktorý sa prejavuje ako žihľavka, svrbenie kože, vyrážky a dýchavičnosť.

Liek nesmú užívať pacienti majúci závažné ochorenie obličiek alebo pacienti, ktorí podstupujú dialýzu. Okrem toho nie je vhodný pre pacientov, ktorí sú mladší ako 12 rokov.

Liek obsahuje stolový cukor – sacharózu, a preto nie je vhodný pre pacientov, ktorí sú naň precitlivení.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.