Vyliec.sk > Liek > Subcuvia

Subcuvia

SubcuviaSubcuvia je menej známy liek, ktorý sa používa na liečbu porúch imunity. Patrí do skupiny imunopreparáty a jeho účinnou zložkou je imunoglobulín ľudský normálny.


Princíp lieku Subcuvia

Subcuvia obsahujú protilátky, ktoré sa prirodzene nachádzajú v krvi. Protilátky sú bielkoviny, ktoré pomáhajú organizmu prekonať infekciu tým, že neutralizujú baktérie, vírusy a iné cudzorodé mikroorganizmy. Liek sa používa na liečbu niektorých ochorení, ktoré sú spôsobené nedostatkom protilátok v krvi. Tieto druhy ochorení sa nazývajú syndrómy nedostatku protilátok.

Ak nemáte dostatočné množstvo protilátok, stávate sa náchylným na časté infekcie. Pravidelné a dostatočné dávky imunopreparátov dokážu upraviť tento nedostatok protilátok.

Využitie

Subcuvia sa podáva u niektorých vrodených a získaných porúch imunity, u ktorých sú pacienti ohrození infekčnými procesmi. Typicky ide o poruchy protilátkovej imunity, kedy je v tele nedostatok protilátok.

Okrem vzácnych vrodených chorôb sa taký nedostatok protilátok objavuje u niektorých pacientov s krvnými chorobami, ako je chronická lymfatická leukémia a mnohopočetný myelóm.

Podávanie

Vyrába sa v podobe roztoku, ktorý je určený na aplikáciu pod kožu. Miestom podania infúzie je buď brucho, stehná, alebo sedací sval. Je potrebné si dávať veľký pozor na to, aby sa infúzia nepodala do krvnej cievy.

Dávkovacia schéma je značne individuálna a aplikácia by mala byť tak častá, aby sa v krvi udržala normálna koncentrácia imunoglobulínov. Podávanie lieku bez odporúčania špecialistu je pochopiteľne zakázané.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Tento liek zväčša nespôsobuje nejaké vážne nežiaduce účinky, no záleží na pacientovej reakcii na liečbu. Medzi najčastejšie patrí zimnica a krvácanie, bolesť, modrina či začervenanie v mieste podania infúzie. Niekedy môže liek vyvolať u pacienta aj závratbolesť hlavynevoľnosťúnavu, pocity tepla, bolesti kĺbov, búšenie srdca a motanie hlavy.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie výživové doplnky. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo!

U citlivejších pacientov nie je vylúčený vznik alergickej reakcie vrátane veľmi nebezpečného anafylaktického šoku, ale aj žihľavkyzačervenania tváre, ale aj ťažkostí s dýchaním.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.