Respreeza

RespreezaRespreeza je menej často užívaný liek, ktorý sa podáva niektorým pacientom s nedostatkom alfa-1-antitrypsínu. Patrí do skupiny antikoagulanciá a jeho účinnou zložkou je vysoko čistený ľudský alfa-1-antitrypsínu získaný z krvnej plazmy darcov.


Princíp lieku Respreeza

Ľudský alfa-1-antitrypsín je bežnou zložkou krvi a vyskytuje sa v pľúcach. Jeho hlavnou funkciou je chrániť tkanivo pľúc znižovaním pôsobenia enzýmu nazývaného neutrofilná elastáza. Neutrofilná elastáza môže spôsobiť poškodenie, ak sa jej pôsobenie nekontroluje (napríklad ak pacient má deficit alfa-1 -antitrypsínu).

Využitie

Respreeza sa podáva pacientom s niektorými formami nedostatku alfa-1-antitrypsínu. Ochorenie je geneticky dané a súvisí okrem iného nielen so zvýšeným rizikom vzniku rozdutia pľúc, ale aj cirhózy pečene. Liek spomaľuje najmä priebeh pľúcneho postihnutia. Nedostatok alfa-1-antitrypsínu sa prejavuje najčastejšie ako náhle ťažkosti s dýchaním – dýchavičnosť.

Pri pravidelnom užívaní tohto lieku sa zvyšuje hladina alfa-1-antitrypsínu v krvi a pľúcach, čím sa spomaľujú príznaky ochorenia.

Podávanie

Aplikácia lieku bez odporúčania skúseného lekára je zakázaná. Respreeza sa vyrába v podobe prášku, ktorý sa po pridaní rozpúšťadla zmení v roztok určený na intravenózne podanie ako infúzia. Jedna fľaša obsahuje 1000 miligramov účinnej látky a bežná dávka pre dospelého človeka je 60 miligramov lieku na kilogram telesnej váhy podaných 1x týždenne.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis s obmedzením predpisovania.

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj Respreeza môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Bio a Raw potraviny

Liek zvyčajne spôsobuje menej závažné vedľajšie účinky a medzi najčastejšie patria závraty a bolesti hlavy. Menej často sa môžu objaviť tráviace problémy (nevoľnosť), návaly horúčavy, dýchavičnosť (dyspnoe), žihľavka (urtikária), šupinaté vyrážky a vyrážky po celom tele.

Okrem toho môže liečba spôsobiť fyzickú slabosť (asténia), ale aj reakcie v mieste infúzie (napr. pálenie, pichanie, bolesť, opuch alebo začervenanie v mieste infúzie).

U citlivejších pacientov nie je vylúčený vznik alergickej reakcie, ktorá môže byť v niektorých prípadov závažná.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Respreeza nie je určený pre pacientov, ktorí sú mladší ako 18 rokov.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.