Phlogenzym

PhlogenzymPhlogenzym (flogenzim) je voľne predajný a bežne používaný enzymatický prípravok. Medzi jeho účinné látky patria proteolytické enzýmy rastlinného aj živočíšneho pôvodu (bromelain, trypsín) a rutosid (rutín).

Princíp


U spomínaných enzýmov sa predpokladá ľahké systémové protizápalové pôsobenie a pôsobenie proti opuchom tkanív.

U Phlogenzymu sa opisuje aj pozitívny vplyv na imunitný systém a urýchlenie regenerácie tkanív.

Rutosid má pomocný účinok, znižuje priepustnosť malých žíl a spevňuje žilovú stenu.

Využitie

Liek užívajú ľudia na mnoho ťažkostí, zrejme najčastejšie sa však odporúča ako podporný liek pri terapii pooperačných opuchov, pri lymfedéme a opuchoch dolných končatín žilových príčin a na zrýchlenie vstrebávania modrín.

Výrobcovia ich preparát odporúčajú aj pri artróze, niektorých reumatických chorobách a opakovaných nezávažných infekciách na stimuláciu imunitného systému a prevenciu opakovania infekcií.

Podávanie

Phlogenzym sa vyrába v podobe tabliet a bežná dávka pre dospelého človeka je 6 tabliet denne, zvyčajne rozdelených do troch intervalov.

Celková denná dávka môže byť aj vyššia, ale nemala by pri dlhodobejšom užívaní prekročiť 10-12 tabliet.

Nevýhody

Liek prakticky nemá vedľajšie účinky.

U niektorých ľudí môže síce vyvolať neurčité tráviace ťažkosti (nechutenstvo, redšia stolica) a vylúčiť nemožno ani alergické reakcie, to však platí prakticky pre každý užívaný liek.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/phlogenzym

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button