Pamba

PambaPamba je liek, ktorého účinok spočíva v zastavení krvácania. Patrí do skupiny antikoagulanciá a jeho účinnou látkou je kyselina aminometylbenzoová.


Princíp lieku Pamba

Kyselina aminometylbenzoová blokuje účinok plazmínu na fibrín. Fibrín je základom krvných zrazenín a zlúčenina plazmín ho rozpúšťa, čo v organizme bráni nadbytočnému zrážaniu. Zablokovaním účinku plazmínu dochádza k stabilizácii fibrínu a tým sa zvyšuje zrážanie krvi.

Využitie

Pamba sa podáva u rôznych krvácavých stavoch, ktoré nie sú tak závažné, aby vyžadovali neodkladné mechanické ošetrenie (chirurgickú alebo endoskopickú zástavu).

Pomerne často sa podáva na zmiernenie krvácania z močových ciest, krvácania z nosamenštruačného krvácania, krvácania pri pôrodnych komplikáciach a krvácania po zubárskych, gynekologických, urologických alebo chirurgických zákrokoch. Okrem toho sa používa aj pri vykašliavani menšieho množstva krvi, pri rakovine prostaty alebo pri leukémii.

Podávanie

Pamba sa vyrába v podobe tabliet o sile 250 miligramov. Liek je treba obmedziť podľa presného odporúčania ošetrujúceho lekára. Odporúčaná dávka na začiatku liečby je 1 tableta 2 až 3-krát denne. Podľa klinického nálezu môže liečba pokračovať aj zníženými dávkami.

Okrem tabliet sa liek vyrába aj v podobe roztoku na intravenózne podanie (do žily). V tomto prípade presnú dávku nielen určí, ale aj podá ošetrujúci lekár.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.

Bio a Raw potraviny

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj Pamba môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Pamba nemá zväčša žiadne závažné nežiaduce účinky, no medzi najčastejšie patria nevoľnosť, vracanie, hnačkazávratvýkyvy krvného tlaku, zvýšenie frekvencie tepu a poruchy ortostatickej regulácie.

Špeciálne pri krvácaní z močových ciest môže zvýšené zrážanie krvi vytvoriť v močovom mechúre zrazeniny (koagula), ktoré môžu narušiť odtok moču močovou trubicou alebo močovou cievkou, ak je pacient zacievkovaný.

Liek nesmú užívať pacienti, ktorí majú ťažké poruchy funkcie obličiek, krvácanie do sklovca (krvácanie v očnej bulve), ochorenia zrážanlivosti krvi alebo trombózu (sklon k tvorbe krvných zrazenín). Liek nie je určený pre ženy, ktoré sú v období prvých týždňov tehotenstva.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Tablety obsahujú mliečny cukor – laktózu, a preto nie sú vhodné pre pacientov, ktorí sú naň precitlivení.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.