Estracyt

EstracytEstracyt je liek, ktorý sa užíva pri niektorých formách rakoviny prostaty a jeho účinnou látkou je zlúčenina estramustín-fosfát.


Princíp lieku Estracyt

Estramustín-fosfát je zaujímavá zlúčenina, ktorá čiastočne pôsobí na hormonálny systém a znižuje hladinu mužského pohlavného hormónu testosterónu, ktorý je pri rakovine prostaty do určitej miery zodpovedný za množenie nádorových buniek.

Okrem toho sa táto zlúčenina mení na toxické látky, ktoré sa akumulujú v prostate a narušujú množenie nádorových buniek.

Použitie

Estracyt sa podáva mužom s pokročilými formami rakoviny prostaty, ktorí majú metastázy, a ktorí nereagujú na hormonálnu liečbu a ako prvotná liečba u pacientov, u ktorých sa predpokladá zlá odpoveď na čisto hormonálnu liečbu.

Podávanie

Estracyt sa vyrába vo forme kapsúl o sile 140 miligramov a bežná dávka pre dospelého muža je 4-6 kapsúl denne. Liek sa nesmie užívať bez presného odporúčania lekára. Po 4-6 týždňoch užívania sa hodnotí výsledok liečby a ak nie je pozorovaný uspokojivý efekt, potom sa terapia zvyčajne ukončuje.

Kapsuly sa majú užívať najmenej 1 hodinu pred jedlom alebo 2 hodiny po ňom. Majú sa prehĺtať celé a zapiť pohárom vody. Nie je vhodné užívať tento liek spolu s mliekom alebo inými nápojmi obsahujúcimi mlieko ako je napr. káva. Počas liečby sa nesmú užívať ani lieky, ktoré obsahujú vápnik, horčík alebo hliník, napr. lieky proti tráviacim ťažkostiam.

Tento liek je určený len pre mužov. Počas liečby treba predchádzať tehotenstvu. Ak je pacient počas liečby sexuálne aktívny, on a jeho partnerka musia používať spoľahlivé antikoncepčné metódy. Nie sú k dispozícii žiadne dôkazy o tom, že by preparát ovplyvňoval schopnosť viesť motorové vozidlá alebo obsluhovať stroje.

Bio a Raw potraviny

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Medzi veľmi časté vedľajšie účinky patrí napr. chudokrvnosť, znížené množstvo bielych krviniek, zadržiavanie tekutín, kongestívne zlyhanie srdcanevoľnosť a zvracanie, hnačka (vyskytujú sa najmä počas prvých 2 týždňov liečby), porucha funkcie pečene, zväčšenie prsnej žľazy u muža.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max z kategórie Chrípka a nádcha. Rôzne akcie až do výšky -20%.

Momentálne prebieha aj akcia kde pri kúpe 2 vybraných produktov dostane tretí zadarmo 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Časté vedľajšie účinky sú napr. nízky počet krvných doštičiek, otupenosť, bolesť hlavysrdcový infarkt, upchatie krvnej cievy. Vzácnejšie sa popísali závažnejšie alergické reakcie, poškodenie funkcie pečene a zmeny v krvnom obraze. Kvôli silnému pôsobeniu na hormonálny systém organizmu môže dôjsť k zmenám účinnosti viacerých iných súčasne podávaných liekov.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.