Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Efloran

EfloranEfloran je liek, ktorý patrí medzi antibiotiká zo skupiny nitroimidazolov. Účinnou látkou preparátu je rovnomenná zlúčenina metronidazol.

Princíp


Metronidazol sa dostáva dovnútra bakteriálnych buniek, napáda ich bunkové enzýmy a navyše poškodzuje bakteriálnu DNA.

Veľmi dobrého účinku dosahuje v tzv. anaeróbnych baktériách, ktoré k životu nepotrebujú kyslík.

Využitie

Efloran ničí rad anaeróbnych baktérií a účinkuje aj proti niektorým prvokom.

U žien sa môže využiť na liečbu hlbokých panvových zápalov a gynekologických infekcií (bakteriálnych aj spôsobených prvokmi).

Účinný je aj pri liečbe črevných zápalov ako je divertikulitída a pseudomembranózna kolitída, vhodný je aj pri vzplanutí nešpecifických črevných zápalov ako je Crohnova choroba a ulcerózna kolitída.

Podávanie

Záleží na odporúčaní predpisujúceho lekára, Efloran existuje vo forme infúzneho roztoku a podáva sa väčšinou 2x denne. Dávkovanie je však prísne individuálne.

Nevýhody

Medzi najčastejšie vedľajšie efekty liekov obsahujúcich metronidazol patria tráviace ťažkosti ako je nevoľnosť, zvracanie a hnačky.

Vyskytli sa aj polyneuropatie spojené s brnením končatín a alergické reakcie.

Zdroj: https://www.stefajir.cz/efloran

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button