Cemio Kamzík

Cemio KamzíkCemio Kamzík je dobre známy voľnopredajný doplnok stravy švajčiarskej výroby, ktorý si najčastejšie kupujú ľudia s kĺbovými ochoreniami. Jeho účinnými látkami sú kolagén typu I, kolagén typu II a vitamín C.

Princíp doplnku Cemio Kamzík


Kolagén typu I – je prítomný v šľachách, svaloch a kostiach, kde vytvára pomerne silná vlákna. Tie sa ďalej spájajú do objemných vláknitých zväzkov, pretože väzy a šľachy musí vydržať silný tlak. Kolagén typu I je najrozšírenejším typom kolagénu. Vyskytuje sa aj v koži.

Kolagén typu II – sa najviac vyskytuje v chrupavke. Tú naopak vytvára husté priestorovej siete z veľmi tenkých vlákien, pretože chrupavka je namáhaná prředevším tlakom vo všetkých smeroch.

Kolagén typu II drží chrupavku pohromade a zaisťuje jej pevnosť a odolnosť.

Vitamín C – hrá kľúčovú úlohu pri tvorbe kolagénu v tele. Potrebujeme ho, aby sa vytvorila správna funkčná štruktúra kolagénových vlákien. Má teda zásadný vplyv na kvalitu a pevnosť kĺbových chrupaviek.

Spojenie týchto troch účinných látok zaručuje zdravý pohybový aparát.

Využitie

Cemio Kamzík sa odporúča ľuďom so zvýšenou kĺbovou záťažou (pracovná i voľnočasová) k prevencii rozvoja artrózy, čo je chronické kĺbové ochorenie spojené s bolesťou kĺbov a ich zhoršenou pohyblivosťou.

Doplnok môže byť vhodný aj pre jedincov, ktorí súčasne trpia nedostatkom vitamínu C.

Podávanie

Cemio Kamzík sa vyrába v podobe kapsúl. Jedna kapsula obsahuje 16 mg kolagénu typu I., 20 mg kolagénu typu II. a 20 mg vitamínu C. Odporúčané dávkovanie je 1 kapsula denne kedykoľvek počas dňa.

Prípravok sa užíva minimálne 2 mesiace a liečba sa opakujte niekoľkokrát do roka. Pre dosiahnutie optimálneho efektu je vhodné užívať prípravok trvalo.

Treba podotknúť, že sa jedná o výživový doplnok, a nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Nevýhody

Tak ako všetky lieky, aj doplnky stravy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa nemusia prejaviť u každého pacienta.

Cemio Kamzík nemá prakticky žiadne nežiaduce účinky. Po užití preparátu nemožno úplne vylúčiť tráviace ťažkostialergické reakcie, to však platí prakticky pre každý liek a doplnok stravy.

Tento doplnok stravy nie je určený pre deti, ktoré sú mladšie ako 3 roky.

Použité zdroje: základné zdroje textu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button