Vyliec.sk > Kategórie chorôb > Choroby vnútorného ucha

Choroby vnútorného ucha

Meniérova choroba

Meniérova choroba

Meniérova choroba je zaujímavé ochorenie vnútorného ucha, ktoré svojho nositeľa síce neohrozuje na živote, ale značne mu vadí a zhoršuje kvalitu života.

otoskleróza

Otoskleróza

Otoskleróza je chorobný proces postihujúci oblasť vnútorného ucha a je relatívne častým dôvodom porúch sluchu a ďalších ťažkostí. K pochopeniu choroby si musíme povedať krátko o anatómii ucha a o prenose zvukového vlnenia.

ototoxické látky

Ototoxické zlúčeniny

Ototoxické zlúčeniny sú látky, ktoré rôznymi mechanizmami poškodzujú sluch, zvyčajne ide o poškodenie vnútorného ucha, kde je uložené sluchové ústrojenstvo, alebo poškodenie nervov vedúcich vzruchy do mozgu. Dôsledkom účinku týchto zlúčenín môže byť nezvratné poškodenie sluchu vrátane hluchoty. Ďalšími možnými dôsledkami poškodenia vnútorného ucha môže byť pískanie v ušiach (tinnitus) a poruchy rovnováhy s motaním …

Zápal vnútorného ucha

Zápal vnútorného ucha

Zápaly vnútorného ucha sú menej časté ako zápaly vonkajšieho zvukovodu a zápaly stredného ucha. Odborne zápal vnútorného ucha označujeme ako labyrintidu, pretože ide o postihnutie kosteného labyrintu, v ktorom je uložený sluchový aparát (slimák) a ústrojenstvo rovnováhy a pohybu (tri polokruhovité útvary). Aké sú príčiny vzniku tohto zápalu? Ako sa zápal vnútorného ucha prejavuje a …

Pozrite si a využite aktuálne špeciálne akcie Dr.Max – až do výšky – 40%!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.