Antiemetiká, antikinetiká

Antiemetiká sú lieky tlmiace vracanie potravy zo žalúdka. Antikinetiká zabráňujú nadmernému pohybu čriev v organizme.

Medzi lieky v indikačnej skupine antiemetiká, antikinetiká patrí:

Degan

Degan

Degan je liek, ktorý je pomerne často predpisovaný v gastroenterológii a radí sa medzi tzv. prokinetiká. Účinnou látkou je zlúčenina metoklopramid…

Granegis

Granegis je liek, ktorý patrí medzi setróny, čo sú veľmi efektívne lieky proti zvracaniu (antiemetiká). Jeho účinnou zložkou je zlúčenina granisetron. Granisetron blokuje určitý podtyp serotonínových receptorov v mozgu a tým blokuje pocit nevoľnosti a tlmí zvracivý reflex. Úplne presný mechanizmus účinku však stále…

Kytril

Kytril je liek, ktorý patrí medzi setróny, čo sú veľmi efektívne lieky proti zvracaniu (antiemetiká). Jeho účinnou zložkou je zlúčenina granisetron.

Ondansetron

Ondansetron je liek, ktorý patrí medzi setróny, čo sú veľmi efektívne lieky proti vracaniu (antiemetiká). Jeho účinnou zložkou je zlúčenina ondansetron.

Palonosetron

Palonosetron

Palonosetron je liek, ktorý sa používa na prevenciu nevoľnosti a zvracania. Patrí do skupiny antiemetiká a jeho účinnou látkou je palonosetrón.

Zofran

Zofran

Zofran je liek, ktorý veľmi efektívne účinkuje proti zvracaniu. Patrí do skupiny antiemetiká a jeho účinnou zložkou je ondansetron.