Úvod / Liek / Zinkit

Zinkit

Zinkit je produkt, ktorý môžu používať ľudia s nedostatkom zinku. Účinnou zložkou prípravku je už uvedený zinok.

Princíp

Zinok je dôležitý ión, ktorý sa nachádza hlavne vo vnútri buniek nášho organizmu a je zapojený do mnohých enzymatických reakcií.

Využitie

Zinkit sa podáva ľuďom s nedostatkom zinku. Príčinou nedostatku zinku môže byť jeho nedostatočný prísun v potrave (v našich podmienkach častejšie u alkoholikov a u žien s mentálnou anorexiou) a-alebo poruchy vstrebávania zinku v tráviacom trakte pri chorobách spojených s poruchami vstrebávania živín. Okrem toho môžu nedostatkom zinku trpieť ľudia s chorobou pečene, ochorením obličiek a rakovinou.

Podávanie

Vyrába sa vo forme tabliet s hmotnosťou 25 miligramov. Zvyčajná dávka pre dospelého je 1-2 tablety záleží na váhe človeka a na tom akým veľkým nedostatkom zinku trpí. Doba užívania by nemala presiahnuť 1-2 týždne.

Nevýhody

Zinkit nemá žiadne vedľajšie účinky, ale neodporúča sa prekročiť odporúčaný denný príjem a nie je vhodné používať výrobok dlhodobo. Mohlo by to viesť k predávkovaniu zinku, čo môže spôsobiť ťažkosti s trávením, kovovú chuť v ústach a bolesti hlavy. Pri použití vysokých dávok zinku môže dôjsť k ovplyvneniu metabolizmu medzi a k jej nedostatku.

Zinkit
5 (100%) 2 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *