Úvod / Liek / Ulunar Breezhaler

Ulunar Breezhaler

Ulunar Breezhaler je liek predpisovaný najmä pľúcnymi lekármi, patrí medzi tzv. bronchodilatanciá („lieky na rozšírenie priedušiek„). Jeho účinnou látkou sú zlúčeniny indakaterol a glykopyrónium.

Princíp

Indakaterol a glykopyrónium pôsobí trochu odlišným mechanizmom na hladkú svalovinu priedušiek a uvoľňuje ju, čím sa priedušky rozšíria.

Využitie

Ulunar Breezhaler má najväčšie využitie u pľúcnych chorôb známych ako CHOCHP na udržiavaciu liečbu.

To znamená, že preparát sa užíva dlhodobo preventívne, aby sa predišlo náhlemu zhoršeniu CHOCHP s dýchavičnosťou a kašľom. Pri akútnom zhoršení dávame prednosť skôr iným preparátom.

Podávanie

Tento liek sa má podávať iba podľa presného doporučenia predpisujúceho lekára. Preparát sa vyrába v podobe kapsúl, ktorých obsah (biely prášok) sa inhaluje pomocou špeciálneho inhalátora. Bežná dávka pre dospelého človeka je inhalácia jednej kapsuly denne.

Nevýhody

Môže vyvolať rôzne vedľajšie účinky, u užívateľov boli popisované častejšie infekcie horných dýchacích ciest, bolesti hlavy, búšenie srdca, sucho v ústach, celková podráždenosť a poruchy spánku. U ľudí so zeleným zákalom nemožno vylúčiť zhoršenie ťažkostí.

Ulunar Breezhaler
5 (99.23%) 26 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *