Úvod / Liek / Nitrepress

Nitrepress

Nitrepress je preparát z liekovej skupiny blokátorov kalciových kanálov, ktoré sa radia medzi antihypertenzíva. Účinnou látkou je zlúčenina nitrendipín.

Princíp

Nitrendipín má vplyv na hladkú svalovinu ciev a uvoľňuje ju, čím sa cievy rozšíria. Znižuje sa tak cievny odpor a klesá krvný tlak.

Využitie

Nitrepress je účinný v liečbe vysokého tlaku, veľmi dobre sa kombinuje s liekmi zo skupiny ACE-inhibítorov a niektorými diuretikami.

Dávkovanie

Záleží na odporúčaní predpisujúceho lekára, však väčšinou podávame 1-2 tablety o sile 10 miligramov denne. Maximálna dávka sú dve 20 miligramové tablety denne.

Nevýhody

Preparát by sa nemal podávať tehotným a dojčiacim ženám, pacientom v akútnom srdcovom zlyhaní a pri niektorých významných chorobách chlopní. Tento liek môže spôsobovať bolesti hlavy. Typickým nežiaducim účinkom Nitrepressu a jemu podobných liekov sú potom opuchy dolných končatín. Pri ich objavení sa musí dávka preparátu znížiť alebo úplne vysadiť.

Pri predávkovaní liekom alebo pri kombinácii s inými liekmi na tlak môže dôjsť k príliš veľkému zníženiu krvného tlaku s možným kolapsom.

Nitrepress
5 (100%) 23 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *