Úvod / Liek / Niquitin

Niquitin

Niquitin je voľne predajný prípravok, ktorý sa využíva pri odvykaní od fajčenia. Účinnou zložkou preparátu je zlúčenina nikotín.

Princíp

Nikotín je prítomný aj v cigaretách a je dôležitým faktorom vytvorenia závislosti na fajčení. Ak nikotín dodávame takto umelo, zníži sa chuť na fajčenie cigariet.

Využitie

Tento liek sa využíva pri odvykaní od fajčenia. Vďaka nikotínu prítomnému v prípravku sa neobjavujú príznaky z jeho vysadenia a je vyššia šanca, že sa podarí s fajčením prestať, alebo aspoň znížiť množstvo cigariet.

Podávanie

Niquitin sa vyrába v podobe kožných náplastí o sile 7-21 miligramov, žuvačiek o sile 2-4 miligramami, pastiliek o sile 1,5-5 miligramov a špeciálneho filmu rozpustného v ústach o sile 2,5 miligramu.

Bežná úvodná dávka je značne individuálne a záleží na sile závislosti a na konkrétnom druhu prípravku. Vždy je nutné starostlivo preštudovať príbalové letáky a riadiť sa maximálnou odporúčanou dávkou.

Nevýhody

Môže spôsobiť bolesti hlavy, búšenie srdca, tráviace ťažkosti a ďalšie príznaky. Znovu opakujem, že je nutné dodržiavať odporúčané dávky, pretože inak sa ľahko možno nikotínom predávkovať.

Niquitin
5 (99.2%) 25 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *