Úvod / Liek / Mysimba

Mysimba

Mysimba je liek využívaný v terapii obezity. Jeho účinnou zložkou sú zlúčeniny bupropión a naltrexón.

Princíp

Kombinácia bupropiónu a naltrexónu má potvrdené účinky v schopnosti zníženiť chuť do jedla. Presný mechanizmus účinku nie je známy, ale je podľa všetkého dôsledkom ovplyvnenia centrálneho nervového systému.

Bupropión ovplyvňuje neuromediátorový systém (zlúčeniny prenášajúce signály medzi neurónmi) noradrenalínu a dopamínu, naltrexón pôsobí v mozgu na opioidné receptory.

Využitie

Mysimba je predpisovaná v rámci komplexnej liečby obezity. Liečba by mala byť spojená s diétou a zvýšenou fyzickou aktivitou.

Podávanie

Tento liek sa vyrába v podobe tabliet o sile 8/90 miligramov (8 mg naltrexónu a 90 mg bupropiónu) a bežná počiatočná dávka pre dospelého človeka je 1 tableta denne. Táto dávka sa postupne navyšuje, maximálna denná dávka sú 4 tablety. Užívanie lieku bez odporúčania lekára je zakázané.

Nevýhody

Svojím vplyvom na centrálny nervový systém môže vyvolať viacero nežiaducich účinkov ako sú tráviace ťažkosti, bolesti hlavy, motanie hlavy, pocit sucha v ústach, zmeny nálad, poruchy spánku, bolesti svalov, návaly tepla a mnohé ďalšie. Kombinácia s alkoholom sa neodporúča.

Mysimba
5 (99.23%) 26 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *