Úvod / Liek / Jarsin

Jarsin

Jarsin je liek na predpis, ktorý môže byť podávaný niektorým ľuďom s psychiatrickými ochoreniami. Účinnou zložkou prípravku je extrakt z ľubovníka bodkovaného.

Princíp

Bolo preukázané, že extrakt z ľubovníka bodkovaného obsahuje rad zlúčenín s efektom na centrálny nervový systém. Dochádza k zlepšeniu nálady a zníženiu frekvencie a intenzity úzkostných stavov.

Využitie

Jarsin je podávaný ľuďom, ktorí trpia ľahšími formami depresívnych stavov, úzkostnými pocitmi a nepokojom. Liek je určený skôr pre dlhodobejšie terapiu, prvé účinky bývajú pozorované po mesiaci užívania.

Podávanie

Liek sa vyrába v podobe tabliet o sile 300 miligramov a zvyčajná dávka pre dospelého človeka sú 3 tablety denne.

Nevýhody

Jarsin nemáva zásadné vedľajšie účinky, aj keď niekedy boli po jeho požití pozorované tráviace ťažkosti a alergické reakcie. Používatelia s citlivou pleťou by sa pri užívaní mali vyhýbať slnečnému žiareniu (a iným zdrojom UV žiarenia), pretože u nich môže dôjsť k ťažšej kožnej zápalovej reakcii.

Je tiež dobré vedieť, že ľubovník bodkovaný prítomný v preparáte pomerne silno ovplyvňuje metabolizmus niektorých látok vrátane mnohých liekov (najmä warfarínu) a hormonálnej antikoncepcie, a to je ďalší dôvod, prečo prípravok neužívať bez vedomia lekára.

Jarsin
5 (99.26%) 27 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *