Úvod / Liek / Finpros

Finpros

FinprosFinpros patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory 5-α-reduktázy. Jeho účinnou látkou je Finasterid. Jeho účinkom sa u mužov zmenšuje veľkosť prostaty.

Princíp

Finasterid pôsobí na metabolizmus mužského pohlavného hormónu (testosterónu), ktorý je za rast prostaty zodpovedný. Presnejšie povedané blokuje funkciu enzýmu 5-alfa-reduktázu, ktorá premieňa testosterón na účinnejší hormón dihydrotestosterón. Ovplyvnenie metabolizmu testosterónu spôsobí zmenšenie prostaty.

Využitie

Finpros sa podáva v prípadoch zväčšenia prostaty, ktorá spôsobuje ťažkosti. Hlavným cieľom je zmenšiť objem tkaniva prostaty, tým zlepšiť kvalitu močenia a zabrániť poruche odtoku moču vplyvom útlaku močovej trubice prostatou.

Podávanie

Finpros sa má používať len podľa odporúčania lekára, v tomto prípade urológa. Preparát sa vyrába vo forme 5 miligramových tabliet a bežná dávka dospelého človeka je jedna tableta denne.

Nevýhody

U Finprosu sa opisujú sexuálne poruchy charakteru narušenia ejakulácie, zníženie libida a rozvoj impotencie, ďalej potom pocit napätia prsníkov a u niektorých mužov vznik gynekomastie. Pomerne zriedkavo sa objavujú kožné reakcie s vyrážkou a svrbením kože.

Finpros
5 (99.26%) 27 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *