Úvod / Liek / Amirap

Amirap

Amirap je kombinovaný prípravok, ktorý obsahuje dve účinné látky: ramipril (patrí medzi ACE-inhibitory) a amlodipin ktorý je jedným z blokátorov kalciových kanálov.

Amirap a jeho princíp

Tento prípravok kombinuje účinok obi dvoch jeho látok na kardiovaskulárny systém, kde dochádza k rozšíreniu ciev a k poklesu krvného tlaku. Okrem toho existuje aj pozitívny účinok ACE inhibítora na srdcový sval a tkanivo obličiek.

Využitie

Amirap sa používa na liečbu vysokého krvného tlaku. Vďaka svojim pozitívnym účinkom je tiež predpisovaný na srdcové choroby, srdcové zlyhanie a zlyhanie obličiek.

Podávanie

Nesmie sa užívať bez odporúčania lekára. Liečivo má niekoľko foriem podľa aktuálneho obsahu týchto dvoch zlúčenín, najnižšia dávka je 5/5 miligramov (5mg ramiprilu + 5mg amlodipínu) a najsilnejšia dávka je 10/10 miligramov (10mg ramiprilu + 10mg amlodipínu). Zvyčajná dávka je jedna tableta denne.

Nevýhody

Predávkovanie liekom Amirap alebo kombinácia s inými liekmi na tlak môže spôsobiť nadmerné zníženie tlaku. ACE inhibítory majú vplyv na zvýšenú hladinu draslíka v krvi a pri kombinácii s inými liekmi (napr. s liekom Verospiron) môžu spôsobiť hyperkaliémiu. Podávanie v tehotenstve a počas dojčenia sa neodporúča. Blokátory kalciového kanála môžu tiež spôsobiť opuch dolných končatín.

Amirap
5 (100%) 18 hlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *